آرمان اصفهان
۱۱:۵۰ - دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶

بهداشت محیط اصفهان: ابلاغی به دست ما نرسید

عرضه قلیان در چایخانه‌ها همچنان غیرقانونی است

مسؤول بهداشت محیط استان اصفهان گفت: هنوز ابلاغیه‌ای مبنی بر مجاز بودن عرضه قلیان به دست ما نرسیده و از نظر ما عرضه قلیان در چایخانه‌ها غیرقانونی است.

به گزارش آرمان اصفهان،حسین صفاری  با اشاره به درخواست ۵۵ نفر از نمایندگان مجلس که خواستار مستثنا شدن قهوه‌خانه‌های مجوزدار از ممنوعیت عرضه قلیان شدند، اظهار کرد: استفساریه مجلس شورای اسلامی هنوز به تأیید نهایی نرسیده است.

وی افزود: حتی اگر این استفساریه به تأیید برسد مواد قانونی دیگری برای مقابله با عرضه قلیان وجود دارد، آنچه در روزهای اخیر مطرح شده این است که از وزارت کشور نامه‌ای آمده و طی آن تاکید شده که حکم بازگشایی به تدریج اجرا شود.

مسؤول بهداشت محیط استان اصفهان با بیان این که مصداق این حکم چایخانه‌هایی هستند که مجوز دارند ادامه داد: طی این حکم شرایط خاصی در نظر گرفته شده تا چایخانه‌های مجوزدار فعالیت خود را از سر بگیرند تا تاریخ پروانه‌های صادر شده به پایان برسد و دیگر مجوز عرضه قلیان به کسی داده نشود.

صفاری در پایان تاکید کرد: البته هنوز ابلاغی به دست ما نرسیده و از نظر ما عرضه قلیان در چایخانه‌ها غیرقانونی است و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد می‌شود.

 از ۲ هفته گذشته با انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر مجازشدن عرضه قلیان در چایخانه‌های اصفهان، گزارشات مردمی حکایت از بازگشت قلیان به منوی این چایخانه‌ها حکایت دارد.

انتهای پیام/فارس

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار