آرمان اصفهان
۱۱:۴۲ - شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶

مدیرکل کمیته امداد اصفهان:

۱۰۰۰ خانوار از چرخه حمایتی کمیته امداد اصفهان خارج شدند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی اصفهان گفت: حدود یک هزار خانوار تحت حمایت این نهاد در ده‌ ماهه امسال بر اساس ضوابط و دستورالعمل‌های توانمندسازی از چرخه دریافت کمک معیشت خارج‌شده‌اند.

به گزارش آرمان اصفهان، حمیدرضا شیران  اظهار داشت: ۸۴ هزار و ۴۱۵ خانوار با جمعیتی نزدیک به ۱۴۸ هزار نفر در ده‌ ماهه سال جاری از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌ بردند و تعداد ۵۲ هزار و ۵۹۳ خانوار معادل ۶۲ درصد از مددجویان تحت پوشش این نهاد را هم خانوارهای با سرپرست زن تشکیل می­‌دهند.

وی با اشاره به اصلی­‌ترین دلایل مراجعه افراد برای دریافت خدمات حمایتی این نهاد افزود: فوت سرپرست با ۴۴ درصد بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده است به‌ نحوی‌ که در سال جاری ۳۸ هزار و ۵۱۶ خانوار به علت فوت سرپرست تحت حمایت این نهاد هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان اصفهان ادامه داد: ازکارافتادگی سرپرست با ۳۵، طلاق و متارکه با ۱۲ و بیماری سرپرست با ۴ درصد را عمده‌ترین دلایل تحت حمایت واقع‌شدن مددجویان کمیته امداد استان را تشکیل می­‌دهند.

وی با تأکید بر برنامه گسترده کمیته امداد برای خودکفایی و توانمندسازی مددجویان، اظهار کرد: حدود یک هزار خانوار تحت حمایت این نهاد در ده‌ ماهه امسال بر اساس ضوابط و دستورالعمل‌های توانمندسازی از چرخه دریافت کمک معیشت خارج‌شده‌اند.

انتهای پیام/فارس

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار