آرمان اصفهان
۱۷:۰۶ - پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶

نقوی حسینی مطرح کرد؛

خودداری شرکت‌های آلمانی از سوخت‌رسانی به هواپیمای ظریف حکایت از بدعهدی اروپایی‌ها در برجام دارد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: خودداری شرکت‌های آلمانی از سوخت‌رسانی به هواپیمای وزیر خارجه کشورمان در فرودگاه مونیخ، حکایت از بدعهدی اروپایی‌ها در اجرای برجام دارد.

سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  مجلس ، در واکنش به خبری مبتنی بر امتناع شرکت‌‎های آلمانی در سوخت رسانی به هواپیمای حامل وزیر امورخارجه کشورمان، اظهار کرد: این نوع رفتار و عدم سوخت رسانی به هواپیمای وزیر خارجه نشان می‌دهد، اروپایی‌ها در اجرای برجام صداقت ندارند و نسبت به انجام تعهداتشان متعهد نیستند.

وی با بیان اینکه اروپایی‌ها مدام تاکید می‌کنند برجام باید اجرا شود و همه طرف‌ها نسبت به آن باید متعهد باشند، تصریح کرد: این رفتار نشانه‌ای از وفاداری اروپا به برجام نیست؛ بار‌ها شاهد چنین اتفاقاتی در کشور‌های اروپایی بوده‌ایم و نمونه آن عدم همکاری بانک‌های اروپایی با ایران است.

نقوی حسینی اضافه کرد: بانک‌های اروپایی از همکاری با ایران امتناع می‌کنند و اجازه نقل و انتقال پول را نمی‌دهند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در مدت اجرای برجام ما شاهد رفتار‌های خصمانه آمریکایی‌ها علیه این توافقنامه بوده‌ایم، در حالیکه جمهوری اسلامی ایران به همه تعهداتش دراین باره عمل کرده است.

وی افزود: بار‌ها شاهد نقض برجام از سوی آمریکایی‌ها بودیم در حالی که اروپایی‌ها همیشه ادعا می‌کردند خواهان اجرای برجام هستند.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار