آرمان اصفهان
۱۳:۳۱ - پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶

رئیس جمهور در جمع خبرنگاران هرمزگان مطرح کرد؛

تامین ۵۰ درصد بنزین مصرفی کشور از مجموعه پالایشگاه ستاره جنوب و بندرعباس/خروج خودرو از مناطق آزاد در برخی موارد خاص قابل بررسی است

رئیس جمهور گفت: مجموعه پالایشگاه ستاره جنوب و بندرعباس حدود۵۰ درصد بنزین مصرفی کشور را تامین خواهد کرد.

به گزارش آرمان اصفهان، رئیس جمهور در نشست خبری پایان سفر دو روزه خود به استان هرمزگان، گفت: مجموعه پالایشگاه ستاره جنوب و بندرعباس حدود۵۰ درصد بنزین مصرفی کشور را تامین خواهد کرد.

وی افزود: طرح پالایشگاه بندرعباس که بخش تکمیلی آن با تولید ۴ میلیون لیتر بنزین در روز و با کیفیت یورو ۴ به بهره برداری رسید از طرح های موفق است .

رئیس جمهور با اشاره به بهره برداری کارخانه صبا فولاد گفت: این کارخانه ظرفیت تولید یک میلیون و ۵۰۰ تن فولاد را دارد و باید تولید فولاد در کشور به ۵۵ میلیون تن برسد .

رئیس جمهور گفت: دیروز شاهد افتتاح طرح های چشمگیری از جمله فاز ۳ اسکله شهید رجایی و طرح های کشاورزی همچون ۴۹ هکتار طرح گلخانه ای بودیم که برای اجرای این طرح ها ۴هزار میلیارد تومان هزینه شده است.

حسن روحانی بر استفاده از تخصص کار آفرینان و سرمایه گذاران خارجی برای آبادانی استان و جزایر، استفاده از نیروهای جوان برای بازاریابی داخلی و خارجی برای صنعت پرورش ماهی تاکید کرد.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره خشکسالی ۱۸ ساله در هرمزگان و برنامه دولت در این زمینه، گفت: اجرای طرح های سامانه آبیاری نوین، توسعه کشت گلخانه ای و اجرای طرح های تصفیه فاضلاب از طریق جذب سرمایه گذار و استفاده از تسهیلات بانکی از جمله راهکارهای صرفه جویی در مصرف آب است.

وی گفت: واگذاری رایگان زمین های دولتی و جذب سرمایه گذار برای اصلاح بافت های فرسوده کمک شایان توجهی به بهبود مسکن ساکنان در این بافت ها می کند.

رئیس جمهور توسعه صنعت گردشگری را رویکردی قابل توجه برای رونق اشتغال و کاهش بیکاری در منطقه برشمرد.

حسن روحانی در پاسخ به خبرنگار دیگری نیز درباره بازگشت۵۰درصد درآمد به استان گفت: منابع و هزینه ها جمع بندی می شود و در مجلس تصویب و دولت اجرا می کند.

وی با بیان اینکه خط لوله نفت از گوره به جاسک کشیده خواهد شد، افزود: در برنامه های آتی جاسک منطقه آزاد خواهد شد و لایحه آن نیز تقدیم مجلس شده است.

رئیس جمهور در ادامه گفت: خروج خودرو از مناطق آزاد به نقاط مختلف استان به نوعی توسعه واردات خودرو است که البته مخالف نظر مجلس و دولت است اما در بعضی موارد خاص قابل بررسی است .

وی افزود: انتقال آب از خلیج فارس به دیگر استان ها باید با رعایت مسائل زیست محیطی صورت گیرد.

رئیس جمهور در پایان گفت: از همه مردم استان هرمزگان تشکر می کنم و عذر خواهی می کنم از مردم شهرستان هایی که نتوانستم به آنجا سفر کنم و همچنین از همه نیروهای انتظامی ،نظامی ، امنیتی ،بسیج و ارتش نیز تشکر می کنم.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار