آرمان اصفهان
۱۸:۵۸ - یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶

گزارش مردمی؛

سالروز حماسه مردم/ راهپیمایی امسال پُتک بزرگی بر سر دشمنان انقلاب بود

مردم شهر بهارستان اصفهان سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را با خروشی وصف ناپذیر جشن گرفتند تا بار دیگر ثابت کنند یکپارچه و متحد می‌توانند در میدان دفاع از میراث امام راحل حاضر شوند و تا آخر ایستادگی کنند.

به گزارش آرمان اصفهان،مراسم رسمی یوم الله ۲۲ بهمن در شهر بهارستان راس ساعت ۱۰ با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، توسط یکی از قاریان ممتاز، با حضور خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و مردم بصیر و همیشه در صحنه، مسئولان شهر و شخصیتهای فرهنگی و سیاسی آغاز شد.
در طول مسیر راهپیمایی درشهر بهارستان ازحضور چشمگیر مردم که علی‌رغم همه مشکلات اقتصادی و شایعه پراکنی های دشمن در فضای مجازی حضور پررنگ تری داشتند به وجد آمدم .نکته قابل توجه در این تجمع حضور نسل‌های اول و چهارم انقلاب دوشادوش یکدیگر بود. نسل‌‌های سوم و چهارمی‌های انقلاب همانند نسل اولی‌ها ضمن تأکید بر حفظ دستاوردهای انقلاب از گرامی‌داشت آرمان‌های بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی سخن می‌گفتند.

در همین حین با خانمی از نسل‌ اول انقلاب روبرو شدم. وی که نرجس سادات نام داشت در ابتدای گفت‌وگویمان یاد شعارهای آن زمان افتاد و خاطراتی از روزهای انقلاب و مبارزات مردمی علیه رژیم شاهنشاهی برایم گفت. وی همچنین بر فرهنگی بودن انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: مردم برای اقامه دین و ارزش‌های اسلامی به صحنه آمدند همان ارزش‌ها و اعتقادات عامل محرک ملت بود.
جلوتر می روم. مردی از نسل دوم انقلاب به همراه دو کودک می خواهد به جمع مردم در مسیر راهپیمایی بپیوندد از او دلیل حضورش را می پرسم و او می گوید: بیشتر از حضور کمی، حضور کیفی مردم مهم است و دشمنان باید به عمق این حضور نگاه کنند و مأیوس شوند اما کور و کر هستند و انگیزه و ایمان مردم را نمی‌بینند. وی به نقش رسانه ها اشاره کرد و گفت: رسانه‌های ما باید بیشتر در این زمینه فعالیت کنند تا کیفیت حضور مردم را به خوبی انعکاس دهند.
خانمی میانسال که به گفته خودش معلم بازنشسته است می گوید: مردم امروز به خاطر انقلاب خود یکدل و یکصدا تمام سنگفرش‌های خیابان را پر کرده‌اند هر قدمی که این مردم برای خدا بر می‌دارند ثواب جهاد را دارد. این حضور میلیونی مردم در سی و چهارمین سالگرد انقلاب اسلامی نشان می‌دهد که تحریم‌ها تأثیری نداشته است.
با آقایی جوان با ظاهری امروزی که با فرزندش که در کالسکه است می خواهد به خیل جمعیت بپیوند در مسیر که گفتگو می کنم او می گوید :مردم با حضور خود استواری و پایداری و ایستادگی خود را نشان می‌دهند و در واقع مشت محکمی بر دهان استکبار می‌زنند.
یکی از روحانیون و فعالان فرهنگی شهر  نیز حماسه حضور مردم رادر راهپمایی امروز این چنین تفسیر کرد که با این حضور خود نشان دادند، فشارهای اقتصادی که بر مردم ما تحمیل شده است نمی‌تواند ملت ایران را که برای انقلاب خود بهای سنگینی پرداخت کرده‌اند، منصرف کند. وی پیام امروز حضور مردم را وحدت و همبستگی مردم و مسئولان دانست و یادآور شد: حضور مردم نشان داد که آنها دل در گرو انقلاب داشته و از رهبر معظم انقلاب اطاعت می‌کنند.
در طول مسیر مدام با نسل سوم و چهارم انقلاب روبرو می شدم که در حال سلفی گرفتن از خودشان بودند. با چند نفری از آنها گفتگو کردم ، همه در جوابم یک چیز می گفتند و آن هم حفظ انقلاب و اینکه نهضت ادامه دارد برایم جالب بود که با اعتماد به نفس بی نظیری می گفتند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.
مسئولان شهر نیز هم پای مردم با مشت های گره کرده و شعار گویان مسیر راهپیمایی را طی می کردند.

از شهردار شهر بهارستان، در خصوص حماسه حضور پرسیدم و او گفت: مردم خوب بهارستان امروز به دلیل پیروی و اطاعت از رهبر انقلاب با حضور خودشان مهر تاییدی بر عملکرد نظام ولایی کشور زدند و مسئولان نظام باید قدردان حضور گسترده مردم باشند و با کارو تلاش مضاعف بتوانند رضایت مندی مردم را جلب کنند.
وی هم چنین گفت: نهضت جمهوری اسلامی و انقلاب تنها با حضور و پشتیبانی مداوم مردم میسر می شود و اگر بخواهیم رضایت مندی آنها را جلب کنیم باید به فکر رفع مشکلات اقتصادی آنها باشیم و آن هم با کار و تلاش و اجرای اقتصادمقاومتی میسر نمی شود.

از رییس شورای شهر بهارستان نیز همان سوال را پرسیدم و او گفت: جمعیت و حضور مردم شهر بهارستان در سالگرد انقلاب اسلامی پرشور تر از سال گذشته است. مردم شهر بهارستان با حضورشان نشان دادند که همیشه به آرمان هایشان معتقدند و با اینکه با مشکلات اقتصادی روبرو هستند اما در نهایت هدف اصلی شان که حفظ نظام جمهوری اسلامی و تجدید میثاقی که با امام شهدا و شهدا بسته اند است، امیدواریم با همدلی و همکاری مردم و مسئولان به رشد و توسعه کشور و شهرمان کمک کنیم.

شمس ارمندی از دیگر اعضای شورای شهر است که بااو گفتگو کردم و او هم گفت: امروز حضور مردم بهتر از سالهای قبل بود، از چند روز پیش در فضای مجازی شایعه کرده بودند که حمایت مردم از نظام کمرنگ شده است و نظام قرار است تغییر کند و امسال کسی برای راهپیمایی نمی آید. جالب است که امسال حضور مردم گسترده تر از قبل بود.به نظر من حضور مردم مهر تاییدی بر حفظ نظام وانقلاب است.
او همچنین گفت: همه ما نسبت به حفظ انقلاب مسئول هستیم.

انتهای پیام/آرمان اصفهان/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار