آرمان اصفهان
۰۷:۴۵ - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶

شهردار بهارستان:

به دنبال رابطه دو طرفه و تعاملی با مردم هستیم/ بهارستان باید از حالت خوابگاهی خارج شود

شهردار بهارستان گفت: مردم باید شهرداری را خانه خود بدانند و رابطه شهرداری با مردم بسیار تنگاتنگ خواهد بود.

به گزارش آرمان اصفهان،یحیی عیدی بیرانوندعصردیروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، با اشاره به اینکه هم افزایی تجارب، عامل مهمی در پیشرفت شهری است، اظهار کرد: رسانه ها با هم افزایی تجارب می توانند در پیشرفت امور شهر، فرهنگ و تمدن نقش بسزایی داشته باشند و این مهم در بازگو کردن واقعیت ها و پیش بینی بحران محقق می شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بهارستان افزود: شهر بهارستان به عنوان یک شهر جوان فرصت‌های زیادی در آینده دارد و می‌تواند در افق کوتاهی بر شهر اصفهان هم سایه بیندازد.

وی با تاکید بر اینکه شهردار نباید سیاسی باشد و حوزه مدیریت شهری معمولاً به مباحث سیاسی ورود نمی‌کند چرا که جنبه خدماتی و عمرانی آن بیشتر است افزود: یکی از اولویت های شهرداری در حوزه فرهنگ پیش بینی شده است و شهردار باید برای توسعه شهری در حیطه عمرانی و خدماتی گام بردارد و از سیاسی کاری بپرهیزد زیرا رفتن شهردار به سمت مسائل سیاسی موجب زیان ها رساندن به شهرداری و شهر می شود.

شهردار بهارستان با اشاره به اینکه به دنبال رابطه دو طرفه و تعاملی با مردم شهر بهارستان هستیم خاطرنشان کرد: مردم باید شهرداری را خانه خود بدانند ورابطه شهرداری با مردم بسیار تنگاتنگ خواهد بود و به دنبال حل مشکلات شهر با کمک مردم هستیم و تشکیل انجمن ها و تشکل های مردمی واتاق فکر ازصاحب نظران و ایده پردازان ازجمله اقدامات در خصوص اجرایی شدن این هدف است.

شهردار بهارستان درادامه جذب سرمایه گذاربرای شهر بهارستان در روند توسعه شهری بسیار مهم دانست و گفت: فراهم کردن بسترلازم برای جذب سرمایه‌گذاری از مهم‌ترین اولویت‌هاست؛ برای حل مسأله اشتغال و سرمایه گذاری شهری باید برای سرمایه‌گذار فرش قرمز پهن کنیم  زیرا جذب سرمایه گذار کار دشواری است و مدیری که در روند ورود سرمایه گذار به شهر کاهلی کند، خائن است.

عیدی بیرانوند با بیان این‌که معتقد هستم سازمان عمران بهارستان در کنار شهرداری دو بال سازنده برای رسیدن به اهداف این شهر هستند، عنوان کرد: بهارستان باید از حالت خوابگاهی خارج شده ومانند سایر شهرها با ساخت زیرساخت‌های لازم پویا باشد.

وی با اشاره به در نظر گرفتن بستر لازم برای افزایش سرانه فضای سبز وارتقای آن تصریح کرد:گسترش اماکن تفریحی و تفرجگاه ها و مجموعه‌های ورزشی از جمله اولویت‌های مجموعه شهرداری در بهارستان است که طی تعامل با اداره ورزش جوانان و بخش خصوصی و جذب سرمایه گذار محقق می شود.

وی با اشاره به منابع انسانی شهرداری اذعان داشت: قصد تعدیل نداریم اما رویکردمان برون‌سپاری امور شهرداری است، زیرا به دنبال کاهش هزینه ها هستیم  و هم چنین با تصویب شورا درصدد راه اندازی دو شهرداری ناحیه به منظور دسترسی سریعتر مردم به شهردار و تسهیل امورو ارباب رجوع هستیم .

وی با اشاره به ساماندهی ورودی شهر بهارستان، افزایش سیستم حمل و نقل شهری که موجب کاهش آلودگی شهر می شود اظهار کرد: از دیگر اقدماتی که در دستور کار داریم ساخت المان مختلف متناسب با اقوام و فرهنگ ها و شب های زنده در شهر با نور پردازی های زیبا از جمله طرح های مدنظر در دستور کار است.

عیدی بیرانوند پرداخت عوارض را یک حق عمومی دانست و افزود: با همین مبالغی که از سوی مردم پرداخته می‌شود خدمات شهری ارائه می‌شود، کسی که از پرداخت عوارض سر باز می‌زند نمی‌تواند مطالبه‌گری از شهرداری داشته باشد.

وی در خصوص وضعیت مترو در توسعه  حمل و نقل شهری بهارستان بیان کرد: پروژه مترو با شهرداری بهارستان نیست اما اگر مترو کامل شود با بحران جمعیتی مواجه خواهیم شد، چرا که سر ریز جمعیت اصفهان به بهارستان آمده و این یعنی نیازمند کامل شدن سریع زیرساخت‌ها هستیم.

عیدی بیرانوند درپاسخ یکی از خبرنگاران در خصوص وضعیت نامناسب و کمبود امکانات فاز سوم شهر بهارستان گفت: فاز سوم در دستور کار قرار گرفته است و زیرساخت‌ها درحال انجام است، از جمله پارک ۴٫۵ هکتاری زمانی که تحویل شهرداری شود نواقص آن برطرف خواهد شد.

شهردار بهارستان در جواب به سؤالی پیرامون بودجه شهر تصریح کرد: ۸۵ میلیارد تومان بودجه برای سال جاری پیش‌بینی شده اما در ۹ ماه گذشته ۲۰ درصد بودجه محقق شده است، چرا که ۶۰ درصد درآمد شهرداری از صدور پروانه ساخت و ساز است و زمانی که رکود باشد درآمدها تحقق پیدا نمی‌کند.

وی هم چنین با اشاره به افزایش سرانه فضای سبز شهری گفت: ۲۷۰ هکتار کمربند سبز در بهارستان داریم که پیش بینی می شود به ۵۰۰ هکتار افزایش یابد.

شهردار بهارستان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص وضعیت باغ بانوان شهر بهارستان و نبود فضای تفریحی برای این قشر گفت: باغ بانوان کنونی از لحاظ مساحت زیر ساختی برای این کاربری کوچک است و هم چنین از ساختمان های اطراف به داخل باغ مشرف است به همین دلیل به دنبال فضای جدیدی برای احداث باغ بانوان هستیم و کاربری دیگری از آن باغ می شود.

انتهای پیام/آرمان اصفهان/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار