آرمان اصفهان
۱۶:۵۲ - چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶

در جمع اعضای ستاد گرامیداشت 9 دی

امام جمعه اصفهان: ۹دی و دهه فجر باید نقطه اوج حرکت های بصیرتی باشد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: ۹ دی و دهه فجر فرصت خوبی برای بصیرت افزایی ملت است و این مناسبت ها باید نقطه اوج حرکت های بصیرتی باشد.

به گزارش آرمان اصفهان، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: سربلندی اسلام و شیعه، صدور انقلاب و شکست دشمن از دستاوردها و نتایج انقلاب اسلامی ایران است.
آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد که در جمع اعضای ستاد گرامیداشت ۹ دی و دهه فجر استان سخن می گفت، اضافه کرد: روزگاری نه چندان دور، کسی در دنیا نامی از ایران و اسلام نشنیده بود اما به برکت انقلاب و صدور آن الان کمتر کسی است که نام ایران را نشنیده باشد.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان خاطر نشان کرد: الان بسیاری از شبکه های خبری بیگانه علیه ایران، سوریه، فلسطین و اسلام صحبت می کنند و به همین روش مردم دنیا با ایران و اسلام آشنا می شوند.
وی افزود: همه این ها مقدماتی برای ظهور حضرت مهدی (عج) است و الان وظیفه همه ما تبیین دستاوردها و روشنگری مردم است.
عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: در روایات آمده است که امام زمان (عج) زمانی ظهور می کنند که همه مردم صدای اسلام را شنیده باشند و بشناسند و می بینم که امروز دشمنان ما اینکار را به نفع ما می کنند.
وی به روایتی از امیرالمؤمنین (ع) اشاره کرد و گفت: حضرت فرمودند که دو گروه کمر مرا شکستند، یکی افراد زبان باز فاسق و تبهکار و دیگری عبادت کننده جاهل.
آیت الله طباطبایی نژاد تصریح کرد: در جنگ صفین هم همین دو گروه باعث شکست حضرت علی (ع) شدند، یک طرف معاویه زبان بازِ فاسق و طرف دیگر مسلمانان و عابدانی بودند که بصیرت نداشتند و از جهل خود صفحه های قرآن را به قرآن ناطق و امام خود ترجیح دادند.
وی به خطری که عابدان جاهل برای اسلام دارند اشاره کرد و گفت: خطر این افراد به اندازه ای بود که حضرت علی (ع) در یکی از خطبه های خود به اینکه ۷۰۰ نفر از آنها را در جنگ نهروان کشته اند، افتخار می کنند.
امام جمعه اصفهان اضافه کرد: انسان بی بصیرت ولو اینکه عابد باشد کمر اسلام را می شکند لذا باید از هر فرصتی برای بصیرت افزایی نسل جوان و نوجوان استفاده کنیم.
وی برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در صدا و سیما را پیشنهاد داد و گفت: باید شبهات و سؤالات مردم و جوانان پاسخ داده شود و بهترین بستر صدا و سیماست.
عضو مجلس خبرگان رهبری، چهل سالگی را سال کمال عقل دانست و گفت: اگر در این سال ها اشتباه و خطایی صورت گیرد ممکن است از سر جوانی و ناپختگی باشد، اما پس از چهل سال عقل به کمال رسیده و انسان نباید مرتکب اشتباه شود.
آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به در پیش بودن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران، گفت: با گذشت چهل سال از انقلاب، انقلابمان هم باید به بلوغ و کمال برسد و از دست زدن به برخی کارهای ابتدایی و ناپخته دست برداریم.
وی خاطر نشان کرد: با وجود گذشت ۴۰ سال از انقلاب هنوز در کشور ما با تغییر رئیس جمهور همه مدیران خُرد و کلان عوض می شوند و این اصلا به نفع نظام و مردم نیست.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: مدیران متخصصی که سالها نظام برای تربیت آنها هزینه کرده است، فقط به دلیل اختلافات سیاسی جا به جا می شود و دوباره مدیری جدید و هزینه های دیگر برای تجربه های جدید.
آیت الله طباطبایی نژاد اظهارکرد: مردم باید این مطالبه را از مجلس شورای اسلامی داشته باشند، تا قوانین به نحوی تنظیم شود که اختلاف سلیقه، به تنهایی نتواند عاملی برای جابه جایی مدیران شایسته باشد.


انتهای پیام/ایرنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار