آرمان اصفهان
۱۳:۲۷ - یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶

گزارش شهری

ساماندهی و استاندارد سازی معابر و میادین مهمترین اولویت «بهارستان» است

وضعیت نابسامان معابر و میادین شهر «بهارستان» باعث پدید آمدن مشکلاتی برای اهالی شهر و بروز حادثه شده است و می طلبد شهرداری بهارستان برای حل این مشکل اقدام فوری و اساسی دردستور کار خود قرار دهد.

به گزارش خبرنگار آرمان اصفهان از بهارستان، اگرچه کمتر از یک ماه از معارفه شهردار جدید شهر بهارستان نمی گذرد و هنوز تیم جدید مدیریت شهری به طور کامل در ساختمان انتهای بلوار هدایت مستقر نشده اند، اما وجود مشکلات متعدد در معابر و میادین شهر بهارستان ضرورت اقدام فوری و البته حساب شده شهردار جدید در این خصوص را دو چندان می کند.

معابر و میادین شهری از جمله مواردی هستند که همه مردم روزانه با آن ها سر و کار دارند و غیر اصولی بودن آن ها برای همه مردم مشکل ایجاد می کند. متولی اصلی ساماندهی و استاندارد سازی معابر و میادین در هر شهری، شهرداری است و معاونت شهر سازی در شهرداری ها وظیفه پیشنهاد طرح جامع شهری و تصویب و اجرای آن را دارند. طبیعتا، توجه به امر ایمن بودن معابر نیز از وظایف شهرداری است و همچنین شهرداری باید در خصوص خسارات وارده به شهروندانی که به دلیل غیر ایمن بودن معابر و میادین آسیب دیده اند پاسخگو باشد.

شهر بهارستان نیز به عنوان یک شهر جدید و در حال ساخت و ساز، مشکلات متعددی در حوزه های گوناگون نظیر معابر و میادین، مبلمان شهری، پارک و فضای سبز، حمل و نقل عمومی و نامگذاری کوچه ها و خیابان های فرعی دارد و درصد بالایی از مطالبات و اعتراض های مردمی که در شبکه های اجتماعی و رسانه های محلی منتشر می شود، به این امور اختصاص یافته است.

اما این روز ها و همزمان با آغاز اجرای طرح ساماندهی میادین بلوار هدایت شهر بهارستان، صدای اعتراض مردم درباره غیر استاندارد بودن میادین جدید بلند شده است؛ اگر چه هنوز اجرای این طرح به پایان نرسیده است و قضاوت کردن درباره خوب یا بد بودن ایجاد میادین جدید در بلوار هدایت زود است و از طرفی اقدام تیم جدید مدیریت شهری در خصوص ساماندهی بلوار هدایت و استفاده از ظرفیت آن برای کاهش حجم ترافیک بلوار الفت نیز قابل تحسین است، اما برخی بی نظمی ها و اقدامات غیرکارشناسی و غیر اصولی، باعث شده در چند روز گذشته حوادثی برای برخی مردم پیش بیاید و آن ها را دچار خسارت کند.

برخی از شهروندان نیز ایجاد این تعداد میدان در بلوار هدایت و نحوه خیابان بندی های اطرف میادین را غیر کارشناسی می دانند و معتقدند ایجاد میدان های متعدد باعث ایجاد گره ترافیکی و سردرگمی عابرین سواره و پیاده می شود. به اعتقاد برخی نیز وجود خیابان شمشاد به موازات بلوار هدایت و در فاصله ۵۰ متری آن و تقاطع این خیابان با محل الحاق محورهای جنوبی-شمالی به میادین بلوار هدایت باعث ایجاد بی نظمی غیر قابل کنترلی در این میادین می شود.

تعدادی از شهروندان هم به اندازه میادین تازه تاسیس اعتراض کرده اند و بزرگی آن ها را بیش از حد دانسته و معتقدند این بزرگی باعث کاهش دید رانندگان، کم عرض شدن خیابان و بروز حادثه می شود.

با وجود همه این مطالبات مردمی در خصوص رسیدگی به وضعیت معابر و میادین و البته اهمیت این موضوع در سلامت شهروندان، می طلبد شهرداری بهارستان با حرکتی جهادی و البته حساب شده و اصولی نسبت به تکمیل این طرح به بهترین نحو ممکن و اصلاح معایبش اقدام کند و از نگرانی شهروندان بابت این موضوع بکاهد.

اگر چه مشکلات شهر بهارستان در این سال ها زیاد بوده و نابسامانی معابر و میادین فقط یکی از این مشکلات است، اما فراگیر بودن این مسئله و همچنین خسارات جانی و مالی متعدد وارد شده به مردم در اثر این نابسامانی ها به حدی بوده که باعث شده صدای اعتراض و مطالبه مردم بلند شود؛ از آن جایی که اعتماد مردمی بزرگترین سرمایه اجتماعی هر ارگان و سازمانی است، ضروری است شهرداری بهارستان هم برای جلب اعتماد مردمی و نشان دادن اینکه هدفی جز خدمت به مردم و حل مشکلات شهر ندارد در کمترین زمان و بیشترین کیفیت،معابر و میادین شهر بهارستان را ساماندهی کند.

سگ های ولگرد فاز ۳، نامگذاری نشدن کوچه ها و خیابان های فرعی، ورودی خاکی و پر دست انداز جاده قلعه شور به فاز ۳، کوچه ها و گذر های بدون آسفالت خیابان فروردین، چاله های آسفالت نشده خیابان شیرازی ۳ و پیاده رو های نیمه تمام و راه آب های بدنه سازی نشده نیز قِسم دیگری از مشکلات شهر بهارستان هستند که مردم سال هاست با آن دست و پنجه نرم می کنند؛ شهردار جدید بهارستان با اقدامات جهادی خود برای حل این مشکلات به مردم نشان دهد هدفی جز خدمت به مردم بهارستان ندارد!

انتهای پیام/.

همچنین بخوانید:

4 دیدگاه در مورد “ساماندهی و استاندارد سازی معابر و میادین مهمترین اولویت «بهارستان» است”

  1. م-س گفت:

    بهارستان فقط اسم شهر دانایی محور را یدک می کشد اما هیچ چیز آن مشابه یه شهر مهندسی شده نیست

  2. هنگامه گفت:

    کاش این حرفا به گوش مسئولان شهری برسه .

  3. علی احمدوند گفت:

    کیه که رسیدگی کنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار