آرمان اصفهان
۰۹:۱۱ - پنج شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶

دیدگاه

شورای شهر بهارستان در پیچِ انتخاب شهردار!/ بزرگترین خدمت به مردم «انتخاب شهردار کارآمد» است

انتخاب شهردار کارآمد و خدمتگزار بزرگترین خدمتی است که شورای شهر می تواند در ابتدای مسیر ۴ ساله خود به مردم شهر داشته باشد و برای رسیدن به این نقطه نباید اجازه دهند مسائل شخصی و حاشیه ای آن ها را در پیچ و خم انتخاب شهردار زمین گیر کند!

آرمان اصفهان-محمد امینی/ انتخاب شورای شهر جدید بهارستان و ایجاد تحول و تغییر در مدیریت شهری نقطه عطفی برای همه شهروندان بهارستانی است؛ چرا که تیم مدیریتی جدید شهر با رویکرد ها و نگاه های جدید وارد عرصه مدیریتی شهر می شوند و با پشتوانه رای مردمی و انگیزه خدمت، قدم در راه حل مشکلات و معضلات شهری می گذارند.

این مسیر سرآغاز و ابتدای مهمی دارد که اگر این سرآغاز به درستی انجام شود می توان گفت روند مدیریتی شهر در ۴ سال آینده تضمین شده و مردم با خیالی مطمئن چشم به دستگاه مدیریت شهری خواهند دوخت و این آغاز مهم چیزی نیست جز انتخاب شهردار کارآمد!

طبق قانون شورا ها، شورای برگزیده هر شهر از روز آغاز کار خود به مدت ۳ ماه فرصت دارد تا روند انتخاب و معرفی کارآمدترین و مناسب ترین شهردار را طی کند و چنان چه در این بازه زمانی موفق به این کار نشد استاندار موظف است فردی را به عنوان شهردار جدید شهر معرفی و منصوب کند.

امروز و بعد از گذشت بیش از دو ماه از آغاز به کار شورای جدید شهر بهارستان و در حالی که بیش از ۹۵ درصد از شهرهای استان اصفهان صاحب شهردار شده اند، شهر بهارستان هنوز در وضعیت بلاتکلیفی به سر می برد و همچنان با سرپرست اداره می شود.

معرفی مهندس فاضل بختیاری به عنوان گزینه مطلوب شورای شهر (با ۶ رای موافق و یک رای مخالف) و رد صلاحیت آن توسط استانداری، معرفی مجدد فاضل بختیاری به عنوان گزینه تصدی شهرداری  (۴ رای موافق و ۳ رای مخالف) و رد صلاحیت مجدد و ارجاع موضوع به شورای حل اختلاف، رای شورای حل اختلاف بر عدم صلاحیت فاضل بختیاری جهت تصدی شهرداری بهارستان و در آخر انتخاب و معرفی یحیی عیدی بیرانوند به استانداری به عنوان گزینه شهرداری فرآیندی است که شورای شهر بهارستان در این مدت ۷۰ روزه سپری کرده اند و هم اکنون هم منتظر اعلام نظر استانداری درباره آخرین گزینه معرفی شده هستند.

این موضوع و برخی مسائل قبلی شهر نظیر حواشی شهردار سابق بهارستان و همه ماجراهای انتخابات اردیبهشت ماه سال جاری باعث شده بهارستان در صدر توجه افکار عمومی و رسانه ها قرار گیرد؛ البته این زبانزدی منشاء شکل گیری تصوری منفی از شهر بهارستان در اذهان و افکار عمومی شد و همگان بهارستان را شهری بدون ثبات و انسجام در مدیریت شهری تصور کنند.

جدای از تصور شکل گرفته در افکار عمومی، مهمتر از هر چیز آرامش روانی شهروندان بهارستان است که در این شهر زندگی می کنند و ضعف و وقت مدیریت شهری اثری مستقیم و بدون واسطه بر زندگی آن ها دارد؛ مردم شهر بهارستان اگر شاهد مدیریت منسجم و خدمتگزار باشند و با دست خود لمس کنند که مسئولان شهری بیش از هر چیز حل مشکلات و رفع موانع زندگی برایشان اهمیت دارد مسلما با آرامش و اطمینان خاطر بیشتری زندگی می کنند.

شورای شهر بهارستان امتحان بزرگی در پیش رو دارد و لازم است تمام هم و تلاش خود را به کار گیرد تا از این امتحان سر بلند بیرون آید؛ اصرار نکردن بر فرد خاص، ترجیح منافع و مصلحت های شهری به مصالح فردی و گروهی و توجه بیشتر به شاخص هایی که نبودشان در دوره های قبلی مشکل زا شد می تواند انتخاب شهردار بهارستان را تسریع کند و مجموعه مدیریت شهری را در مسیر حل مشکلات و رسیدگی به شهر قرار دهد.

اعضای شورای شهر لازم است به این نکته توجه کنند که انتخاب شهردار کارآمد و خدمتگزار بزرگترین خدمتی است که می توانند در ابتدای مسیر ۴ ساله خود به مردم شهر داشته باشند و برای رسیدن به این نقطه نباید اجازه دهند مسائل شخصی و حاشیه ای آن ها را در پیچ و خم انتخاب شهردار زمین گیر کند!

انتهای پیام/آرمان اصفهان/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار