آرمان اصفهان
۱۸:۱۴ - پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶

وزیر راه در مراسم آغاز ریل‌گذاری مترو بهارستان مطرح کرد؛

لزوم ایجاد شرکت قطار حومه‌ای در کلان شهرها/ کلان شهرها با کسری زمین مواجه هستند

عباس آخوندی با اشاره به اینکه در کلان شهرها با کسری زمین مواجه هستیم گفت: خوشبختانه در حومه شهرهای جدید که در حاشیه کلان شهرها واقع شده اند این مشکل وجود ندارد.

به گزارش آرمان اصفهان،وزیر راه و شهرسازی عصر امروز در دومین روز سفر به استان اصفهان در آیین آغاز عملیات اجرایی ریل گذاری متروی شهر بهارستان و افتتاح چندین پروژه عمرانی که توسط شرکت عمران و شهر سازی این شهر در دست اقدام است گفت: امیدوارم بتوانیم در سال جاری شرکت قطار حومه‌ای را برای کلانشهرها ایجاد کنیم،زیرا کار بسیار مهمی است.

عباس آخوندی ادامه داد: سالانه هفتصد میلیون سفر بین حومه و کلان شهر ها در کشور صورت می گیرد که با توجه به رشد جمعیت در حاشیه شهرها نیاز به تامین زیر ساخت های حمل و نقل شهری در کوتاه ترین زمان هستیم.

وی خاطر نشان کرد: به منظور تسهیل و تامین ایمنی، رفاه و آسایش مردم توسعه حمل و نقل با قطار شهری در حاشیه کلان شهرها را در برنامه ششم توسعه مصوب کردیم.

عباس آخوندی افزود: اگرچه این طرح بسیار پر هزینه است اما در بازه بیست سال آینده که شاهد توزیع جمعیت در حواشی کلان شهرهایی چون اصفهان، خراسان، فارس هستیم و ضرورت تامین قطار شهری در الزامات و اولویت ها قرار دارد.

وزیر راه و شهرسازی دولت دوازدهم با اشاره به اینکه در کلان شهرها با کسری زمین مواجه هستیم گفت: خوشبختانه در حومه  شهرهای جدید که در حاشیه کلان شهرها واقع شده اند این مشکل وجود ندارد، علاوه برآن شهر های جدید در حال رشد جمعیتی خوبی هستند

وی در ادامه عنوان کرد: به منظور تامین بسترهای آموزشی در شهرهای جدید که جمعیت آنها نزدیک به یکصد هزارنفر است به عنوان پایلوت در کشور به شهرهایی همچون بهارستان پیشنهاد ساخت مدارس اجتماع محور داده شده است، مدارسی که علاوه بر ارائه خدمات آموزشی در طول روز و استفاده دانش آموزان از فضای آموزشی، که به رشد و بالندگی و نشاط هرچه بیشتر آنان کمک می کند، قابلیت استفاده در ساعات دیگر را نیز برای سایر مردم داشته باشد.

انتهای پیام/آرمان اصفهان/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار